Sjabloon: APC-03
Uit Wiki HOVUmc
Versie door Jae Klaasen (overleg | bijdragen) op 13 aug 2018 om 13:05 (Nieuwe pagina aangemaakt met '<div class="panel-group" id="APC-03"> <accordion parent="APC-03" heading="Spoedeisende zorg"> <big>'''De aios:'''</big> *Voert een gesprek over gezondheidsrisico’...')
De aios:
- Voert een gesprek over gezondheidsrisico’s, probeert inzicht te krijgen in de leefstijl en de bereidheid van de patiënt daarin te veranderen
- Maakt gebruik van motiverende gespreksmethodieken bij het bespreken van gedragsverandering
- Gebruikt de Minimale Interventie Strategie bij veranderen en wijzigen van risicovol gezondheidsgedrag (roken, overgewicht)
- Bespreekt mogelijke hulpmiddelen bij gedragsverandering zoals e-health of verwijzing naar gespecialiseerde zorg
- Vraagt naar en bespreekt therapietrouw, zelfmanagement en zelfzorg, en onderzoekt met de patiënt wat deze hiervoor nodig heeft
- Vraagt naar en bespreekt de betekenis voor de patiënt van een chronische ziekte
- Voert een slechtnieuwsgesprek.
Uit het Landelijk APC Curriculum.